Jak koupit byt

Využijte jedinečnou možnost financování při nákupu bytu!

S naší speciální nabídkou platíte pouze 10% z celkové ceny bytu po podpisu smlouvy, a zbývajících 90% až po oficiální kolaudaci, kterou máme naplánovanou na listopad 2024. Nechte své finance pracovat pro vás a získjete svůj byt jednodušeji a s mnoha výhodami.

 

  • Využijte vysokých úrokových sazeb a nechte své úspory zhodnocovat, zatímco stavební firma pracuje na vašem projektu.
  • Ušetřete statisíce korun tím, že nepřiplácíte úroky z hypotéky během fáze výstavby.
  • Zvažte možnost vyřídit hypotéku ihned a nechat fixaci s vysokou úrokovou sazbou běžet bez splátek a úroků až do kolaudace nebo počkejte na pravděpodobné snížení úrokových sazeb v příštím roce.

Dotovaná hypotéka s úrokem 2,99%

Sjednejte si speciální developerem dotovanou hypotéku s úrokem od 2,99%.


  • Při 80% hypotéce a 20% vlastních zdrojů získáte na většinu bytů úrok 2,99%.
  • Pokud byste měli zájem o 90% hypotéku, 100% hypotéku s ručením jinou nemovitostí nebo chtěli koupit jeden z nejdražších bytů, může být dotace menší a úroková sazba vyšší.
  • Příklad: Hypotéka 7,0 mil. na 30 let, splátka s úrokem 5,59% je 40 141 Kč/měs., splátka s úrokem 2,99% je 29 475 Kč/měs.


Pro více informací nás prosím kontaktujte

01

Formulář

Na začátku nás oslovíte prostřednictvím odeslání kontaktního formuláře, kde napíšete, o který byt máte vážný zájem. Zpravidla během pár hodin, nejpozději však druhý den, se Vám ozveme, sdělíme bližší informace, odpovíme na otázky a dohodneme se na dalším pracovním postupu. Pokud Vám projekt doporučil Váš konzultant z řad Broker Consulting, nezapomeňte jej prosím zmínit v kontaktním formuláři. Budete moci komunikovat rovnou spolu.

02

Rezervace

Pro nezávaznou rezervaci bytu stačí dodat údaje pro přípravu SoSBK (Smlouvy o smlouvě budoucí kupní). Vámi vybraný byt bude tímto na týden až dva rezervován, abyste měli dostatek času projít smlouvy a veškeré podklady, než dojde k samotnému podpisu. Rezervační smlouvy v současné době neděláme, rovnou podepisujeme SoSBK.

03

Podpis SoSBK a první platba

Po podpisu Smlouvy o smlouvě budoucí kupní Vám vystavíme fakturu a harmonogram plateb. První faktura má splatnost týden, ty budoucí pak 30 dní. V současné době platí upravená splátkový kalendář, takže po podpisu SoSBK uhradíte během týdne 10% z celkové ceny za byt + parkovací stání a zbytek ceny se hradí až po kolaudaci.

04

Následné platby

Klienti s akčním splátkovým kalendářem platí 10% po podpisu SoSBK a 90% + případné klientské změny po kolaudaci.

Klienti, kteří kupovali mezi prvními a mají standardní splátkové kalendáře postupují dle následujícího harmonogramu plateb:
1. první záloha 20% po podpisu SoSBK
2. záloha 15% do 30 dnů od zhotovení hrubé stavby jednotky  cca 2Q/2023-4Q/2023 (při financování hyp. úvěrem lze spojit s následujícím bodem)
3. záloha 15% do 30 dnů od vkladu prohlášení vlastníka rozestavěné stavby do katastru nemovitostí  cca 4Q/2023
4. záloha 20% do 30 dnů od dokončení příček, vnitřních rozvodů elektro, vody a kanalizace bytu cca 1Q-2Q/2023
5. záloha 20% do 30 dnů od dokončení fasády, vnitřních instalací a omítek bytu cca 2Q-3Q/2024
6. doplatek 10% do celkové kupní ceny po kolaudaci bytu, před podpisem kupní smlouvy cca 4Q/2024

05

Kolaudace, předání bytu

Ihned po kolaudaci začínáme předávat byty klientům a vystavujeme faktury na posledních 10% v případě standardního splátkového kalendáře nebo na 90% v případě zvýhodněného splátkového kalendáře, přičemž zároveň dokončujeme a fakturujeme případné klientské změny. Zároveň s tímto krokem začínáme připravovat kupní smlouvu. Naším cílem je předat byty klientům co nejdříve, proto nečekáme s předáním na podpis kupní smlouvy a převod na katastru.

06

Kupní smlouva

Na závěr celého procesu s klienty podepisujeme finální kupní smlouvu. Poté už následuje jen přepsání bytu na nového majitele na katastru.

Celková kupní cena bytu zahrnuje:

•  cenu bytové jednotky
•  příslušenství bytu (terasa)
•  standardní vybavení bytu
•  spoluvlastnický podíl na společných prostorách domu
•  spoluvlastnický podíl na pozemku pod domem
•  příslušnou sazbu DPH
•  cenu garážového stání (dle přiřazení k bytu)

Předpokládaný rámcový časový průběh výstavby:

Zahájení stavby: stavba zahájena v srpnu 2022
Dokončení hrubé stavby: 2Q/2023-4Q/2023
Prohlášení vlastníka v KN: 4Q/2023
Vnitřní zdi a hrubé rozvody: 1-2Q/2024
Omítky a kompletace: 2Q-3Q/2024
Kolaudace, předání bytů: 4Q/2024

Financování

Při zajištění financování Vašeho nového bytu Vám poskytneme kompletní servis prostřednictvím našeho partnera Broker Consulting, a.s.
Dokážeme přizpůsobit SoSBK pro potřeby banky tak, aby bylo možné kupovaným bytem ručit a hypotéku čerpat postupně.
U vybraných bank máme vyjednané slevy na úrokových sazbách, poplatcích, připravené odhady, upravenou metodiku a dodané veškeré podklady z naší strany, což Vám velmi zjednodušuje celý proces financování.

Mám zájem o byt

Doporučil Vás makléř Broker Consulting?

ANO
NE

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů, uvedených výše, za účelem získání podrobnějších informací o projektu a sjednání osobní prezentace.

JAK KOUPIT BYT
Byty Borský Park

O každém novém projektu
chci vědět jako první.